06. January 2024 / 20h /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Gledališče Glej

07. January 2024 / 20h /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Gledališče Glej

10. January 2024 / 13:05 /

The Garden

Youth devised radio play / Future = Now! A Youth Manifesto
Program Ars

20. January 2024 / 11h /

Among Others

Workshop with Gaëtan Rusquet
Gledališče Glej /

Obvezna predhodna prijava do 17. januarja na povezavi / v okviru Neskončna sedanjost, festival performansa

21. January 2024 / 11h /

Among Others

Workshop with Gaëtan Rusquet
Gledališče Glej /

Obvezna predhodna prijava do 17. januarja na povezavi / v okviru Neskončna sedanjost, festival performansa

24. January 2024 / 18h /

Area of Weaved Space

performative installation / Lučka Centa, Urška Preis and Tery Žeželj
Gledališče Glej /

V okviru festivala Neskončna sedanjost

24. January 2024 / 20h /

Along the Way, Among Others

performance / Gaëtan Rusquet / Performed by and created in collaboration with : Ayla Heier, Dani Petkovič, Ajda Opara, Don Ciglenecki. / Thanks to : Luka Piletič, Maša Šebek, Ajka Poljansek Zorn, Manca Kok, Vincent Boon, Živa Gostinčar, Klemen Janežič, Elis Seyto for their participation and kind feedback during the workshop.
Gledališče Glej /

V okviru festivala Neskončna sedanjost

24. January 2024 / 21:30 /

Liquid Portal

performance / Guadalupe Aldrete
Gledališče Glej /

v okviru Neskončna sedanjost, festival performansa

25. January 2024 / 10h /

Strata

gallery preview, film / VestAndPage
Cukrarna, kletni prostor /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / v angleščini, s podnapisi v angleščini in nemščini

25. January 2024 / 11:30 /

Rest as Resistance

workshop for art and culture professional
Gledališče Glej /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / obvezna prijava do 22. januarja na povezavi

25. January 2024 / 18h /

Untitled (Wanderings)

action / Martine Viale
Cukrarna, avla /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / 180 min

25. January 2024 / 19h /

Worksite 101/3

performance / Tajči Čekada & Ivana Kalc
Cukrarna, galerija Parter /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / 45 min

25. January 2024 / 21h /

Ljubljana, 25. 1. 2024

performance / Slaven Tolj
Cukrarna, galerija Parter /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / 30 min

26. January 2024 / 17h /

The Duration of Endurance

lecture / Jennie Klein
Gledališče Glej /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / 70min

26. January 2024 / 18:30 /

Untangling a Garden

performance / Neja Tomšič
Gledališče Glej /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / 40 min

26. January 2024 / 18:30 /

Ljubljana, 25. 1. 2024

performance / Slaven Tolj
Gledališče Glej, predprostor /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / video v zanki / 30min

26. January 2024 / 19:30 /

To Sense a Body

performance / Lučka Centa
Gledališče Glej /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / 30min

26. January 2024 / 20:30 /

To Sense a Body

performance / Lučka Centa
Gledališče Glej /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / 30 min

26. January 2024 / 21h /

A Supper with the Artist

participatory performance / Tomislav Brajnović with Sven Moro & Igor Anjoli
Gledališče Glej /

v okviru festivala Neskončna sedanjost / 90 min

03. February 2024 / 20h /

Nina Kuclar Stiković: little women

documentary-drama performance / Bor Ravbar
Gledališče Glej

04. February 2024 / 20h /

Nina Kuclar Stiković: little women

documentary-drama performance / Bor Ravbar
Gledališče Glej

10. February 2024 / 20h /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Intimni oder, GT22, Maribor

11. February 2024 / 20h /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Intimni oder, GT22, Maribor

12. February 2024 / 18h /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Intimni oder, GT22, Maribor

20. February 2024 / 20h /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Gledališče Glej

21. February 2024 / 20h /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Gledališče Glej

28. February 2024 / 18h /

Ostanejo samo občutki

Master's production of Stage acting, Art of speech study programme / Jan Slapar / produced by the Academy of Theatre, Radio, Film and Television of UL and Gledališče Glej
Gledališče Glej /

za rezervacijo brezplačne vstopnice pišite na rezervacije@glej.si

29. February 2024 / 18h /

Ostanejo samo občutki

Master's production of Stage acting, Art of speech study programme / Jan Slapar / produced by the Academy of Theatre, Radio, Film and Television of UL and Gledališče Glej
Gledališče Glej /

za rezervacijo brezplačne vstopnice pišite na rezervacije@glej.si / RAZPRODANO

01. March 2024 / 18h /

Ostanejo samo občutki

Master's production of Stage acting, Art of speech study programme / Jan Slapar / produced by the Academy of Theatre, Radio, Film and Television of UL and Gledališče Glej
Gledališče Glej /

za rezervacijo brezplačne vstopnice pišite na rezervacije@glej.si / RAZPRODANO

01. March 2024 / 20h /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Plesni forum Celje /

gostujemo v Celju

03. March 2024 / 20h /

Area of Weaved Space

performative installation / Lučka Centa, Urška Preis and Tery Žeželj
Gledališče Glej /

gostovanje na 25. Mednarodnem feminističnem in kvirovskem festivalu Rdeče zore

08. March 2024 / 20h /

StudenTheatre 9.0: Nightmare

student devised performance / Davorin Juhart, Anastazija Leščak, Zala Reich, Nina Slanič, Eva Karolina Soršak, Jana Zorko
Skladovnica, Beethovnova 5

09. March 2024 / 16h /

StudenTheatre 9.0: Radio Ratatata

student devised performance / Doroteja Drevenšek, Lena Hebar, Muhamed Kulauzović, Izidor Rijavec, Nataša Sernc in Varja Golec Horvat
Skladovnica, Beethovnova 5

09. March 2024 / 18:30 /

StudenTheatre 9.0: We know the beginning, we know the ending, but the middle is unknown

student devised performance / Tinkara Kolar, Špela Pehant, Eva Ravnik
Skladovnica, Beethovnova 5

09. March 2024 / 20h /

StudenTheater 9.0: About war, during war, with war

student devised performance / Katarina Gabrovec, Alja Jeršič, Miha Knehtl, Tom Veber, Matija Šiško
Skladovnica, Beethovnova 5

09. March 2024 / 20h /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Gledališče Glej

10. March 2024 / 17h /

StudenTheatre 9.0: Self: I

student devised performance /Tia Rozman, Ajda Opara, Ajka Poljanšek Zorn, Brigita Ravnik Zalokar, Fedja Boldyrev
Skladovnica, Beethovnova 5 /

RAZPRODANO

10. March 2024 / 18:30 /

StudenTheatre 9.0: Once, twice, third time

student devised performance / Eva Torkar, Mateja Kužner Čelešnik, Živa Kovačević
Skladovnica, Beethovnova 5

10. March 2024 / 20h /

StudenTheatre 9.0: Gen Z News

student devised performance / Polona Erjavec, Monika Pevec, Nika Selan, Marko Gliha
Skladovnica, Beethovnova 5

10. March 2024 / 20h /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Gledališče Glej

17. March 2024 / 11h /

Under Construction

devised performance / Počemučka
Gledališče Glej /

v okviru festivala Trigger / RAZPRODANO

20. March 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Anton Podbevšek Teater

21. March 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Anton Podbevšek Teater

22. March 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Anton Podbevšek Teater

27. March 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Anton Podbevšek Teater

28. March 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Anton Podbevšek Teater

29. March 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Anton Podbevšek Teater

02. April 2024 / 20h /

StudenTheatre 9.0: Self: I

student devised performance /Tia Rozman, Ajda Opara, Ajka Poljanšek Zorn, Brigita Ravnik Zalokar, Fedja Boldyrev
Skladovnica, Beethovnova 5 /

študentska avtorska predstava

11. April 2024 / 20h /

StudenTheatre 9.0: Once, twice, third time

student devised performance / Eva Torkar, Mateja Kužner Čelešnik, Živa Kovačević
Skladovnica, Beethovnova 5 /

študentska avtorska predstava

12. April 2024 / 17h /

StudenTheatre 9.0: Nightmare

student devised performance / Davorin Juhart, Anastazija Leščak, Zala Reich, Nina Slanič, Eva Karolina Soršak, Jana Zorko
Skladovnica, Beethovnova 5 /

študentska avtorska predstava / ŠtudenTeater PLUS 

12. April 2024 / 20h /

4.48 Psychosis

student performance of play by Sarah Kane / Eneja Štemberger, Lea Klančič
Skladovnica, Beethovnova 5 /

študentska uprizoritev dramskega dela avtorice Sarah Kane

13. April 2024 / 20h /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Gledališče Glej

19. April 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Glej /

ljubljanska premiera / RAZPRODANO

20. April 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Gledališče Glej

21. April 2024 / 20h /

»S samimi samotami obdana samota«

theatre - dance performance / coproduction: Anton Podbevšek Teater and Gledališče Glej
Gledališče Glej

25. April 2024 / 18h /

To Sense a Body

performance / Lučka Centa
Glej /

gostujemo na festivalu (PAS SI) FRAGILE ! / Théatre la Balsamine, Bruselj, Belgija

28. April 2024 / 22h /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Bloom, Mezzago, Italija /

gostujemo / delleAli Teatro / RESISTANCE! - Youth Festival of Modern European History

 

30. April 2024 / 10h /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Vimercate, Italija /

gostujemo / delleAli Teatro / RESISTANCE! - Youth Festival of Modern European History

 

02. May 2024 / 09h /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Sá de Miranda School, Braga, Portugalska /

gostujemo / Theatro Circo / RESISTANCE! - Youth Festival of Modern European History

03. May 2024 / 18:30 /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Centro de Juventude de Braga, Braga, /

gostujemo / Theatro Circo / RESISTANCE! - Youth Festival of Modern European History

09. May 2024 / 17h /

Opium Clippers

devised performance / Neja Tomšič
Gledališče Glej /

v angleščini / in english

09. May 2024 / 20h /

Opium Clippers

devised performance / Neja Tomšič
Gledališče Glej

20. May 2024 / 20h /

Soap Opera

devised performance / Marko Čeh / based on F. M. Dostoevsky's The Idiot
Gledališče Glej

21. May 2024 / 20h /

Soap Opera

devised performance / Marko Čeh / based on F. M. Dostoevsky's The Idiot
Gledališče Glej

25. May 2024 / 21:30 /

Hero 4.0 - Business as Usual

devised performance / Uroš Kaurin and Vito Weis / partners: Moment in Gledališče Glej
Scenery Shop, Timișoara /

gostujemo na TESZT festivalu v Romuniji.

06. June 2024 / 16h /

SoteskaKlepet: Je skupnost samo še utopična želja?

round table with experts
Gledališče Glej

06. June 2024 / 18:30 /

SoteskaChat: Technology and Violence

conversation / Ivana Mandarić, Boštjan Narat
Gledališče Glej /

v okviru festivala SoteskaOpen 2024 / brezplačno

06. June 2024 / 20h /

To Sense a Body

performance / Lučka Centa
Gledališče Glej /

v okviru festivala SoteskaOpen

07. June 2024 / 20h /

Naked stories

an evening of erotic stories
dnevna soba na dvorišču gledališča Glej /

v okviru festivala SoteskaOpen / RAZPRODANO

08. June 2024 / 20h /

How did we get here?

devised performance / Matej Recer and Gregor Zorc
Gledališče Glej /

v okviru festivala SoteskaOpen

10. June 2024 / 18h /

Jadran Resort

novel in landscape / Natalija Vujošević, Tara Langford, Neja Tomšič
Gledališče Glej /

predstavo bo možno spremljati v treh jezikih: slovenščini, angleščini in črnogorščini

10. June 2024 / 19h /

Jadran Resort

novel in landscape / Natalija Vujošević, Tara Langford, Neja Tomšič
Gledališče Glej /

predstavo bo možno spremljati v treh jezikih: slovenščini, angleščini in črnogorščini

10. June 2024 / 20h /

Jadran Resort

novel in landscape / Natalija Vujošević, Tara Langford, Neja Tomšič
Gledališče Glej /

predstavo bo možno spremljati v treh jezikih: slovenščini, angleščini in črnogorščini

11. June 2024 / 18h /

Jadran Resort

novel in landscape / Natalija Vujošević, Tara Langford, Neja Tomšič
Gledališče Glej /

predstavo bo možno spremljati v treh jezikih: slovenščini, angleščini in črnogorščini

12. June 2024 / 18h /

Jadran Resort

novel in landscape / Natalija Vujošević, Tara Langford, Neja Tomšič
Gledališče Glej /

predstavo bo možno spremljati v treh jezikih: slovenščini, angleščini in črnogorščini

12. June 2024 / 19h /

Jadran Resort

novel in landscape / Natalija Vujošević, Tara Langford, Neja Tomšič
Gledališče Glej /

predstavo bo možno spremljati v treh jezikih: slovenščini, angleščini in črnogorščini

12. June 2024 / 20h /

Jadran Resort

novel in landscape / Natalija Vujošević, Tara Langford, Neja Tomšič
Gledališče Glej /

predstavo bo možno spremljati v treh jezikih: slovenščini, angleščini in črnogorščini

13. June 2024 / 14:30 /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Cité Scolaire Françoise Combes /

gostujemo v Montpellieru, Francija

14. June 2024 / 19h /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Festival Printemps des Comédiens /

gostujemo v Montpellieru, Francija

15. June 2024 / 18h /

You are what you eat

Youth devised performance / Resistance! = Youth Festival of Modern European History
Festival Printemps des Comédiens /

gostujemo v Montpellieru, Francija